آشنایی با انواع قرارداد های بازسازی

آشنایی با انواع قرارداد های بازسازی

  • 1401/07/17
  • مرمت و نوسازی

شاید شما هم قصد اجرای عملیات بازسازی را برای خانه خود داشته باشید، برای انجام عملیات بازسازی ابتدا باید با انواع قرار داد بازسازی آشنا شوید؛ به همین خاطر برای آشنایی بیشتر شما علاقه مندان و کارفرمایان گرامی با انواع قرارداد های بازسازی، مشاورین ما در شرکت بازسازی ساختمان بازسازی پرگاس این مطلب را گردهم آورده اند؛ پس در ادامه با ما همراه باشید.

وضع قرارداد بازسازی

وضع قرارداد بازسازی به صورت درست و اصولی، موجب مسئولیت بیشتر طرفین قرارداد خواهد شد و باعث می شود تا طرفین قرارداد به صورت جدی در برابر شرح کار و خواسته های تعریف شده و بودجه ی تعیین شده عمل کنند؛ از طرفی در برخی اوقات شاهد این هستیم که در پایان عملیات بازسازی طرفین قرارداد از اجرای بازسازی و نوع پرداخت راضی نیستن؛ برای مثال گاهی طرف اول قرارداد که کارفرمایان گرامی هستند از نوع مصالح مصرفی، اجرای بازسازی، نوع پلان اجرا شده و یا مدت زمان تحویل ملک راضی نیستند و یا در برخی موارد طرف دوم قرارداد که شرکت های بازسازی و یا تیم های پیمانکاری هستند، از پرداختی های کارفرما رضایت ندارد و یا گاهی پرداختی به موقع انجام نمی شود و طرف دوم قرارداد موجب ضرر و زیان خواهد شد.

مفاد قرارداد بازسازی

برای جلوگیری از این نوع اتفاق ها قراردادی وضع خواهد شد که طرف قرارداد تعریف می شود طرف اول قرارداد شامل کارفرما و یا صاحب ملک و طرف دوم قرارداد شرکت بازسازی و تیم پیمانکاری اطلاق می شوند؛ در این قرارداد به صورت کامل شرح کارهای بازسازی، نوع مصالح مصرفی و تضمین کیفیت متریال، مدت زمان تحویل ملک و اجرای بازسازی از سمت طرف دوم قرارداد (شرکت معماری و بازسازی) به کارفرما تضمین داده می شود و همینطور هم کارفرمایان موظف اند تا به شرح پرداختی های پروژه بازسازی و قید شرط های تعریف شده که توسط گروه مهندسی در قرارداد بازسازی وضع می شوند، عمل کنند. وضع قرارداد بازسازی در ابتدای اجرای عملیات، به نوعی لازمه ی شروع کار می باشد.

وضع قرارداد بازسازی باید طبق استانداردهای قانونی انجام شود

انواع قرارداد های متداول بازسازی

کارفرما و صاحب ملک بازسازی برای اجرای بازسازی منزل، دفتر کار و یا فضای مورد نظر خود به طور معمولا باید سه مبلغ جداگانه را بپردازد، این سه هزینه ی عملیات بازسازی شامل هزینه مصالح و متریال ها و اقلام مصرفی، هزینه اجرای بازسازی و دستمزد تیم های پیمانکاری و حق الزحمه نیروهای انسانی است؛ به طور کلی می توان گفت عملیات بازسازی شامل این هزینه ها می باشد در مواردی نیز در صورت نیاز به اخذ مجوز بازسازی، هزینه ی پروانه بازسازی نیز اضافه خواهد شد.

برآورد هزینه های موارد ذکر شده در پروژه بازسازی، بودجه ی مصرفی کارفرما را در قرارداد بازسازی تعیین میکند. حال برای انجام بازسازی و وضع قرارداد، انواع قرارداد های بازسازی متداول را بررسی میکنیم. شما می توانید با مشاهده نمونه کارهای بازسازی شرکت بازسازی پرگاس از توانایی متخصصین ما اطمینان حاصل فرمایید.

قرارداد بازسازی بدون صرف هزینه مصالح 

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم، قرارداد های بازسازی شامل سه هزینه ی مصالح و متریال های مصرفی، دستمزد پیمانکاران و هزینه ی اجرای بازسازی و طراحی ها می باشد؛ در این نوع قرارداد بودجه ی تعیین شده تنها شامل هزینه های اجرای بازسازی و دستمزد پیمانکاران و حق الزحمه نیروهای انسانی است. و هزینه ی مصالح و متریال مصرفی پروژه به صورت مقطعی برآورد می شود و در قرارداد ذکر نخواهد شد، در این نوع قرارداد بازسازی هزینه ی متریال و مصالح به صورت یکجا خریداری نمی شود بلکه به تدریج و مقطعی توسط تیم پیمانکاری خریداری پی شود و کارفرمایان هزینه ی متریال ها را طبق فیش مصالح به صورت تنخواه پرداخت خواهند کرد.

تدوین قرارداد بازسازی توسط کارشناسان و متخصصین بازسازی پرگاس انجام می شود

شرکت بازسازی پرگاس، شرکت معماری پیشتاز و با سابقه در زمینه ی بازسازی؛ با داشتن کارشناسان حرفه ای و تیم های تخصصی در زمینه بازسازی و عرصه دکوراسیون داخلی، قادر به انجام انواع عملیات نوسازی و بازسازی در تمامی فضاهای مورد نظر شماست!

قرارداد بازسازی به صورت دستمزدی 

قرارداد بازسازی دستمزدی، یک قرارداد رایج در بین کارفرمایان و تیم های پیمانکاری است در این نوع قرارداد، تیم پیمانکاری و یا مدیر بازسازی در ازای یک دستمزد و حق الزحمه مشخص و ثابت، تمامی عملیات بازسازی و مراحل آن را مدیریت  و اجرا می کند، هزینه های مصالح در این نوع قرارداد یا از سمت کارفرما تهیه می شود و یا اینکه به صورت مقطعی خریداری شده و هزینه ی آن به صورت تنخواه‌گردان به مدیر پروژه و تیم پیمانکاران پرداخت می شود.

برای اطلاع از نحوه ی بازسازی آپارتمان و نوسازی خانه های قدیمی و براورد قیمت بازسازی می توانید با مشاورین ما در شرکت بازسازی پرگاس، تماس حاصل فرمایید!

تنظیم قرارداد پروژه بازسازی قبل از اجرای کار انجام می شود

قرارداد بازسازی به صورت درصدی

قرارداد بازسازی درصدی نیز یکی از انواع قرارداد های متداول در بازسازی است که بیشتر توسط معماران بازسازی و شرکت های معماری فعال در این عرصه وضع می شود. در این نوع قرارداد ابتدا یک بودجه ی تقریبی توسط سرپرست تیم پبمانکاران برآورد می شود که شامل هزینه های عملیات بازسازی و هزینه های متریال مصرفی و مصالح می باشد. برآورد این هزینه به کارفرما اعلام می‌شود و در صورت موافقت طرفین وضع قرارداد صورت میگیرد، در این نوع قرارداد مبلغ و هزینه ای که در نهایت به سرپرست پیمانکاران پرداخت می‌شود، برآورد هزینه های اجرایی و مجموع هزینه های نهایی متریال و مصالح می باشد. مجموع این هزینه ها هر چقدر هم که باشد، درصدی از فاکتور آن که طبق موافقت طرفین قرارداد وضع شده است، به عنوان دستمزد و حق الزحمه پیمانکار پرداخت می شود که این درصد به طور معمول ۲۰ درصد می باشد.

جهت مشاوره با متخصصین و کارشناسان بازسازی پرگاس در رابطه با بازسازی می توانید از راه های ارتباطی تلفنی موجود در سایت بازسازی پرگاس استفاده کنید و با ما در ارتباط باشید.

نظرات کاربران

1402/03/08 | احمد

می خواستم یک قرار داد بازسازی ببندم، این مقاله کمک کرد.

نظر خود را ارسال نمایید.

در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}