مشاوره رایگان ساختمان سازی و بازسازی ساختمان

اهمیت بازسازی سالن های ورزشی

اولین چیزی که در باشگاه ها از نظر ورزشکاران و کاربران مهم تلقی می شود، عملکرد درست قسمت های مختلف سالن ورزشی و دکوراسیون داخلی سالن ورزشی می باشد، از طرف دیگر امروزه سالن های ورزشی زیادی طراحی می شوند که بسیاری از افراد برای تحرک و به قصد ورزش به آنها مراجعه می کنند؛ با توجه به رقابت بالای سالن داران در این صنف، معیارهای انتخابی افراد که یکی از آنها دکوراسیون سالن ورزشی می باشد از اهمیت زیادی برخوردار است.

مراجعه کنندگان به سالن های ورزشی با مشاهده ی یک کفپوش نامناسب و یا مجهز نبودن سالن ورزشی به سیستم های تهویه هوا؛ از عضویتشان استعفا می دهند به همین دلیل پیش از آنکه مشتریان سالن ورزشی خود را از دست بدهید، بازسازی حرفه ای سالن ورزشی را در راستای برنامه های خود قرار دهید.

بازسازی سالن ورزشی در کمترین زمان

بازسازی سالن ورزشی بر اساس رشته های ورزشی

فضای یک سالن ورزشی خوب باید قادر باشد تا تمامی فعالیت های تیم های ورزشی را در خود جای دهد و پاسخگوی انواع نیازهای فضایی آنان باشد. طراحی فضای یک سالن ورزشی باید به گونه ای باشد که تفکیک آن به درستی انجام شده باشد و نیازهای فضایی تمامی رشته های ورزشی اعم از ورزش های توپی، ورزش های رزمی و ورزش های گروهی را در خود جای دهد؛ از طرف دیگر این فضای داخلی سالن ورزشی و طراحی آن است که انگیزه دهنده ی افراد و تیم های ورزشی خواهد بود.

بازسازی باشگاه با توجه به نوع فعالیت ورزشی

طراحی و بازسازی باشگاه به عواملی چون متراژ فضا، ابعاد سالن ورزشی، کاربری باشگاه، رشته های ورزشی و بودجه ی در نظر گرفته شده‌ی کارفرما برای عملیات بازسازی باشگاه ورزشی بستگی دارد.

فضای در نظر گرفته برای انواع رشته های ورزشی دارای تفاوت های زیادی باهم هستند، برای مثال ورزش هایی که در سالن های ورزشی انجام می شوند مانند ورزش های توپی والیبال، بسکتبال و فوتسال؛ همگی نیازمندی فضاهایی با متراژهای مشخص هستند که کفسازی، پوشش دیوارها، رنگ های استفاده شده و دکوراسیون مختص به خود را در سالن های ورزشی دارند و یا سالن های ورزشی که برای ورزش های رزمی نیز نیاز است دارای استاندارد های مختص به خود مانند سیستم تهویه ای مناسب و کفسازی تاتامی هستند؛ از طرفی دیگر رشته های ورزشی کششی مانند یوگا، پیلاتس و ... همگی جزء آن دسته رشته های ورزشی هستند که نیازمند یک فضایی با دکوراسیون سبک روستیک و المان های آرامش بخش هستند.

شرکت معماری بازساری پرگاس، شرکت سابقه دار در زمینه ی بازسازی سالن ورزشی و رختکن های سالن ها با انواع کاربری ها و در سبک های مختلف، آماده ارائه خدمات بازسازی، طراحی داخلی و دکوراسیون سالن های ورزشی در کیفیت بالا برای کارفرمایان عزیز می باشد.

بازسازی باشگاه ورزشی با کمترین قیمت

اجرای نورپردازی در بازسازی سالن های ورزشی

توجه به اصول نورپردازی و اجرای صحیح آن در سالن های ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که روشنایی این فضاها نقش مهمی را در فعالیت ورزشکاران ایفا میکند.

در نورپردازی سالن ورزشی باید تلاش بر این باشد تا حد امکان از پنجره ها و بازشوها جهت تامین نور طبیعی برای روشنایی سالن ورزشی استفاده شود، همچنین نورپردازی مصنوعی نیز باید مکمل نورطبیعی قرار گیرد و در تمامی بخش های سالن ورزشی اجرا شود، استفاده از چراغ های شبکه ای در نورپردازی سقفی یکی از رایج ترین راه ها برای نورپردازی سالن ورزشی میباشد.

تجهیز سالن ورزشی به سیستم های تهویه هوا

افراد در سالن های ورزشی به قصد انجام تحرک و فعالیت مراجعه می کنند، از آنجایی که در سالن های ورزشی فعالیت های گروهی انجام می شود، تجهیز شدن سالن ورزشی به تهویه هوا جهت گردش هوا و همچنین جلوگیری از دم کردن هوای سالن، ضروری ترین امر ممکن است.

از طرفی با توجه به اینکه در سالهای اخیر در پاندمی کرونا استفاده از سالن های ورزشی به صورت گروهی ممکن نبوده، تجهیز کردن سیستم های تهویه در بازسازی باشگاه ورزشی می تواند بسیار کمک کننده تلقی شود. این سیستم های تهویه ای باید در سقف ها و نزدیک بازشو های سالن ورزشی تعبیه شوند.

تعبیه سیستم های تهویه در فضای رختکن سالن های ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است، معمولا رختکن های سالن ورزشی از ابعاد و متراژ فضایی کمتری برخوردارند، این در حالیست که فعالیت ورزشکاران در این فضا ممکن است مختل شود و عدم تجهیز تهویه هوا در فضای رختکن موجب نارضایتی کاربرین خواهد شد.

بازسازی سالن ورزشی در تهران

کفپوش مناسب در بازسازی باشگاه ورزشی

تعویض کف سالن ورزشی یکی از رایج ترین اقداماتی است که در بازسازی سالن های ورزشی انجام می شود، از نکات حائز اهمیتی که در بازسازی سالن های ورزشی مطرح است؛ بهداشت کفپوش ها و انتخاب متریال مناسب در بازسازی سالن های ورزشی می باشد.

با توجه به نحوه فعالیت باشگاه ها و رطوبت همیشگی که در کف سالن ورزشی وجود دارد، ممکن است امکان رشد قارچ وجود داشته باشد از این رو استفاده از متریال ها و پوشش کف ضد باکتری یکی از نکاتی است که می توان برای بالا بردن سطح بهداشت سالن ورزشی در بازسازی آن انجام داد.

با توجه به فعالیت های ورزشکاران در سالن های ورزشی، انتخاب یک کفپوش سفت با درجه سختی بالا در بازسازی سالن های ورزشی ممکن است در دراز مدت موجب بروز مشکلات سلامتی در پرسنل و کاربری سالن شود؛ بنابراین انتخاب یک کفپوش مناسب با قابلیت شستشوی آسان گزینه ی خوبی در بازسازی سالن های ورزشی می باشد.

انواع کفپوش سالن ورزشی 

کفپوش های سالن ورزشی دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع فعالیت، کارکرد و نوع رشته های ورزشی انتخاب می شوند، از انواع این کفپوش ها می توان به کفپوش های تاتامی برای سالن های ورزشی با رشته ورزش های رزمی، کفپوشهای فوم دار برای سالن های ورزشی با رشته های ورزشی کششی یوگا و پیلاتس، کفپوش های وینیلی و پلی اورتان و ... نام برد.

به طور کلی این کفپوش ها به سه دسته کلی کفپوش های ارتجاعی، کفپوش های مخلوط فنری و کفپوش های ترکیبی تقسیم می شوند که با توجه به نوع رشته ی ورزشی انتخاب می شوند.

بازسازی کف سالن های ورزشی معمولا به صورت دوره ای انجام میشود و انتخاب کفپوش صحیح بر اساس نحوه فعالیت افراد و با توجه به ایمنی ورزشکاران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

گروه معماری و بازسازی شرکت پرگاس تا به امروز توانسته است با سالن های ورزشی مختلفی در زمینه بازسازی و دکوراسیون در سطح کشور همکاری داشته باشد.

جهت طراحی داخلی، اجرای دکوراسیون و بازسازی سالن های ورزشی می توانید از شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید و مشاوره رایگان بازسازی دریافت کنید!

بازسازی باشگاه ورزشی توسط بازسازی پرگاس

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}