مشاوره رایگان ساختمان سازی و بازسازی ساختمان

نما به یک سمت، معمولاً جلوی ساختمان اشاره دارد. این یک قطعه جدایی ناپذیر برای طراحی کلی یک ساختمان است. این فرصت را برای ایجاد شخصیت در یک ساختمان فراهم می کند. نماها می توانند اشکال و اندازه های مختلفی داشته باشند و این واقعاً فرصتی برای معمار است که استعداد خود را با جان بخشیدن به یک ساختمان به نمایش بگذارد.

اگرچه نما اغلب با ساختمان‌های قدیمی‌تر و ساختمان‌های معتبر مرتبط است، اما هر ساختمانی می‌تواند نمای قابل تشخیصی ایجاد کند. بسیاری از ساختمان ها و ساختمان های فهرست شده در مناطق حفاظت شده و یا اصطلاحا مناطق سازمانی و خانه های سازمانی (خانه های سازمانی، خانه هایی محسوب می شوند که مالکیت آن ارگان و یا مجموعه ی خاصی است) ممکن است محدودیت هایی برای تغییر نما داشته باشند. این نشان دهنده اهمیت آنها نه تنها برای ساختمان، بلکه برای جوامع محلی و محیطی است.

طراحی نمای بیرونی به معماری فیزیکی و عناصر سازمانی اجزای بیرونی ساختمان اشاره دارد.

طراحی نمای بیرونی هم ساختارهای فیزیکی و هم طرح های شخصی و هنری مانند رنگ، شکل سقف و متریال، پاسیوها، باغ ها و غیره را در بر می گیرد.

طراحی بیرونی اولین تصور از کسب و کار شما را ارائه می دهد. توجه به جزئیات و طراحی تمیز و متفکرانه، انتظاراتی را برای مصرف کننده ایجاد می کند، حتی قبل از اینکه از در خارج شود و همچنین کارکنان را تشویق می کند تا در یک محیط تمیز و کار پسند ظاهر شوند و سازنده باشند.

شرکت ساختمان سازی، ما مشتاق نشان دادن این هستیم که چگونه معماری و ساختمان‌های مدرن می‌توانند از نماها برای بهبود طراحی ساختمان‌ها استفاده کنند. یک طراحی نمای ساده و در عین حال زیبا می تواند به طور ناگهانی شخصیت یک ساختمان و نحوه درک آن را تغییر دهد. این قدرت طراحی عالی است و این چیزی است که ما به طور خستگی ناپذیر روی ایجاد آن کار می کنیم.

تاریخچه نمای ساختمان

کلمه نما در اصل از کلمه ایتالیایی Facciata گرفته شده است و به عنوان بیرون یا تمام وجوه خارجی یک ساختمان تعریف می شود. این اصطلاح اغلب برای اشاره به نمای اصلی یا جلوی یک خانه استفاده می شود.

اهمیت نمای ساختمان

در کنار سقف، نمای ساختمان می تواند یکی از مهمترین عناصر ساختمان باشد، زیرا به عنوان مانع اولیه در برابر عوامل جوی خارجی که می تواند به سلامت سازه آسیب برساند مانند باران، برف، باد، یخبندان، آفتاب و غیره عمل می کند. به همین دلیل، بسیار مهم است که سیستم نما را طوری انتخاب کنید که در برابر این خطرات محافظت کند و در عین حال به دستیابی به مصرف انرژی کمتر، کاهش هزینه های نگهداری و بهبود آسایش ساکنان کمک کند.

طراحی نمای ساختمان با متد های جدید

چرا نمای ساختمان مهم است؟

نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است. بسیاری از ساختمان‌ها در ساختمان سازی به طرح‌های استانداردی رضایت می‌دهند که مقررات ساختاری را رعایت می‌کنند اما فاقد هر نوع خاصیت هستند. این تأثیر مخربی بر مکان‌هایی دارد که ما در آن زندگی می‌کنیم، ساختمان‌هایی که هیچ چیز خاصی ندارند.

علاوه بر زیبایی شناسی، نمای ساختمان نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین ارتباط طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد، ایده ها و طراحی، نمای ساختمان می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند تا ساختمان ها بهتر جلوه کنند.

از آنجایی که ما دائماً از ساختمان‌هایی که در آن زندگی می‌کنیم و در آن کار می‌کنیم تقاضای بیشتری می‌کنیم – چه میزان مصرف انرژی آن‌ها به این صورت باشد، چه میزان مناسبی که در یک مکان خاص قرار دارند، نمای ساختمان بخش مهمی در این امر است.

نمای ساختمان یا کرتین وال تأثیر زیادی بر جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه مقابله آن با شرایط محیطی خواهد داشت. به عنوان مثال، این می تواند به جلوگیری از تشکیل تونل باد یا آسیب پذیر بودن ساختمان در برابر تابش باد شدید کمک کند

معماری و طراحی نمای ساختمان چوبی

روکش چوبی به دلیل ویژگی های زیست محیطی، هزینه، ویژگی های نصب و سهولت استفاده از آن، ماده ای مناسب برای این کار در صنعت ساختمان سازی است. روکش چوبی به ما این امکان را داده است که نماهایی ایجاد کنیم که ارزش ساختمان را فراهم کند و همچنین زیبایی شناسی خیره کننده ای ایجاد کند.

ما دریافتیم که توانایی ما در استفاده از چوب برای ترکیب طبیعی ساختمان با موقعیت مکانی آن چیزی است که ساختمان را به سطح بعدی می برد. نمای چوبی به معمار اجازه می دهد تا جزئیات فوق العاده ای ایجاد کند که با مصالح دیگر امکان پذیر نیست. این باعث می شود که یک ساختمان بسیار تمیز و مرتب باشد، که به ایجاد یک پوشش کلی بسیار حرفه ای و چشمگیر کمک می کند. روکش چوبی را می توان برای ایجاد الگوها یا توهمات روی دیوار استفاده کرد یا در کنار مواد ناهموار و روستایی برای ایجاد یک ظاهر متضاد زیبا استفاده کرد. نوع روکش چوبی مورد استفاده نیز می تواند نقش مهمی در شکل دادن به شخصیت یک ساختمان داشته باشد. گونه های مختلف و رفتار متفاوت بر رنگ و ظاهر چوب تاثیر می گذارد. این فرصت هایی را برای ایجاد تضادها و طرح های هوشمندانه ای فراهم می کند که از ویژگی های طبیعی روکش چوبی استفاده می کند.

هنگام طراحی و ساخت نما، هیچ قانون یا فرآیندی وجود ندارد که باید رعایت کنید. این کاملاً به شما بستگی دارد و یک فرصت واقعی برای نمایش شخصیت در ساختمان، ساختمان سازی و رزومه کاری شما است. نماهای ساختمان ویژگی هایی هستند که هم خانه ها و هم ساختمان های تجاری می توانند از آن استفاده کنند. از آنجایی که افراد بیشتری علیه طراحی خسته کننده و سازه های ساختمانی استاندارد شورش می کنند، نمای ساختمان احتمالاً به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی تبدیل می شود.

طراحی نمای ساختمان در ساختمان سازی

اهمیت طراحی نمای ساختمان

در حالی که زمانی تصور می شد طراحی بیرونی ساختمان ها برای آنچه در داخل خانه اتفاق می افتد اهمیتی ندارد، یا تصور می شد که برای استفاده از آن بی اهمیت است، زمان ها و نظرات تغییر کرده است. امروزه، بسیاری از صاحبان مشاغل و ساختمان ها خواهان طراحی ساختمانی هستند که چشم نواز، پویا و حداقل یادآور آنچه در آنجا می گذرد باشد. به همین دلیل، طراحی بیرونی ساختمان ها شروع به تنوع می کند، با ساختمان های جدیدتر که هر کدام مهر شخصی خود را از نظر رنگ، بافت، الگو و سبک بر طراحی خود می گذارند.

شرکت ساختمان سازی در زمینه طراحی نمای ساختمان

طراحی بیرونی ساختمان ها، استودیوی طراحی معماری ما مجموعه ای از ایده های طراحی بیرونی شیک برای ملک شما دارد. ما در طراحی معماری سه بعدی، مدل سازی 3 بعدی بیرونی، تجسم معماری، طراحی CGI معماری، طراحان معماری 3 بعدی خارجی، مدل سازی معماری سه بعدی، رندر معماری فوتورئالیستی و رندر 3 بعدی خارجی متخصص هستیم.

معماری و نماهای خانه های معاصر در حال افزایش است. نمای بیرونی خانه های مدرن در طراحی معاصر با خطوط تمیز و طرح های ساده از جمله ویژگی هایی است که معمولاً توسط خریداران و صاحبان خانه برای فضای داخلی و خارجی خانه درخواست می شود.

نکات مهم در طراحی نمای ساختمان

  • رنگ و بافت پویا
  • مواد و مصالح مورد استفاده
  • زاویه طراحی برای جلوه بیشتر
  • مقاومت در برابر آب و هوای مطقه ای
  • در نظر گرفتن نوع ساختمان (تجاری،اداری و یا...)

خانه های برجسته می توانند چیز خوبی باشند، اما به شرطی که به روش درست انجام شوند. خانه های با طراحی خوب می توانند بدون ترفندهای طراحی زیبا باشند. در بسیاری از موارد، سادگی کلیدی است. به علاوه، یک طراحی ساده می تواند منجر به پس انداز شود که می توانید آن را دوباره در قسمت های دیگر خانه سرمایه گذاری کنید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}