بارگذاری

مشاوره رایگان ساختمان سازی و بازسازی ساختمان

ساختمان سازی

ساختمان سازی چیست؟

ساختمان سازی طیف گسترده از ساخت و ساز و زیر ساخت خانه یا اماکن تجاری و اداری و اماکن خصوصی و عمومی و... میشود که مراحل مختلفی را دارا میشود.

خدمات شرکت ساختمان سازی ما

شرکت ساختمان سازی ما آماده هرگونه قرار است تا بازسازی ساختمان از هر نوع را با سرعت و دقت انجام دهد و کاری را تولید کند که کاملاً مطابق با منافع صنعتی، حرفه ای، خصوصی، شخصی همچنین با رعایت تمامی استاندارها مربوط به آتش سوزی و ایمنی، بهداشت کافی، فنی و محیطی باشد.

شرکت ساختمان سازی و بازسازی ساختمان

ساختمان سازی یا ساخت و ساز چیست؟

بنا به معنای ساختن چیزی است. این می تواند به معنای ساختن هر چیزی باشد، از بزرگراه، تا بلوک اداری، تا سینمای کاملاً جدید. همه جا در اطراف ما اتفاق می افتد، همیشه.

هر چه پروژه بزرگتر باشد، ساخت آن بیشتر طول می کشد، بنابراین برخی از ساخت و سازها می تواند چند هفته و برخی ممکن است چند سال طول بکشد. کار سخت زیادی برای ساخت یک ساختمان وجود دارد و مراحل مختلفی وجود داردهنگامی که خانه ها برای هدف جدیدی ساخته می شوند، بازسازی می شوند، به روز می شوند یا تغییر می کنند، یعنی بزرگتر کردن آنها، این یک نوع خاص از ساخت و ساز است. مواد درگیر باید برای زندگی افراد در خانه ایمن باشند و ملاحظاتی مانند ضایعات و کارایی انرژی در نظر گرفته شود.

زمانی که طراحی خانه ای دارید که متناسب با سبک زندگی شما باشد و تا حد امکان در مصرف انرژی و آب موثر باشد، باید آن طراحی را به واقعیت تبدیل کرد. ابتدا باید سازنده را انتخاب کنید. به دنبال یکی با شهرت و تجربه خوب و تعهد به اصول پایداری باشد.

ساختمان سازی و شرکت ساختمان سازی تهران

مراحل ساختمان سازی

1 انتخاب سازنده

هنگامی که طراحی خانه خود را کامل کردید ، نوبت به انتخاب سازنده می رسد. انتخاب سازنده شما به اندازه انتخاب طراح شما حیاتی است.

سوالاتی که باید پرسید
 • تاریخچه سازنده را بررسی کنید
 • چه مدت است که در حال تجارت هستید؟
 • چه تجربه ای در این نوع پروژه ها دارید؟
 • چگونه به استفاده مجدد، بازیافت و به حداقل رساندن زباله نزدیک می شوید؟
 • چگونه مطمئن می شوید که مواد از منابع پایدار می آیند؟
 • آیا پیمانکاران فرعی شما از شیوه های پایدار آگاه هستند؟
 • آیا می توانید نمونه هایی از کار با کیفیت بالا، به ویژه توجه دقیق به بسته بندی و آب بندی ساختمان را نشان دهید؟
 • به چه امکاناتی در پروژه نیاز دارید (به عنوان مثال، دسترسی به توالت و آشپزخانه، ذخیره سازی مواد در گاراژ یا محوطه باغ)؟

2 نمونه کار ساختمان سازی

هنگامی که یک یا چند سازنده در ذهن دارید، از آنها بخواهید که برای کار نمونه کار ارائه دهند. کپی هایی از مدارک و مشخصات طراحی که در طول فرآیند طراحی تهیه شده اند را به آنها بدهید و از آنها درخواست قیمت جامع کنید. در مورد هر چیزی که واضح نیست بحث کنید. اگر چندین قیمت را با هم مقایسه می کنید، بر اساس تجربه و تعهد آنها و همچنین قیمت، انتخاب خود را انجام دهید.

3 قرارداد

نمونه قراردادهای استاندارد ساخت خانه از منابع مناسب را مطالعه کنید و سپس از شرکتی که طرف قرارداد خود می باشد نیز درخواست نمونه قرارداد کنید. نمونه قرار شرکت ساختمان سازی خود را با دیگر قرار داد ها مقابسه کنید و سپس تصمیم بگیرید.

4 فرآیند ساختمان سازی

از شرکت مورد نظر و قرار داد خود مدت زمان مشخصی که ساختمان سازی شما تمام میشود را سوال کنید، کل زمان برای مرحله ساختمان سازی برای یک خانه یک طبقه آجری می تواند بین 5 تا 6 ماه و برای یک خانه اسکلت چوبی بسیار کمتر باشد. با این حال، این تا حد زیادی به سازنده شما بستگی دارد. تأخیر می تواند ناشی از آب و هوا، یا کمبود مواد یا مسائل تجاری باشد. 

5 تحویل ساختمان

گاهی اوقات نوآوری در طراحی و ساخت به هدر می رود زیرا مفاهیم در زمان تحویل به مالک منتقل نمی شود. از طراح و سازنده خود یک کتابچه راهنمای مالک بخواهید.

ارزاترین روش های ساختمان سازی

ساخت یک خانه - صرف نظر از اندازه - به طور فزاینده ای گران تر است، نه تنها به دلیل قیمت املاک، بلکه به دلیل هزینه مصالح ساختمانی . وقتی زمان ساخت فرا می رسد، بیشتر مردم معمولاً به مصالح ساختمانی سنتی تر مانند چوب، بتن و آجر فکر می کنند. با این حال، با خلاقیت در مورد انواع مصالحی که انتخاب می کنید، می توانید مصالح ساختمانی ارزانی را انتخاب کنید که به کاهش هزینه خانه جدید شما کمک می کند.

همچنین شما میتوانید از روش‌های ارزان برای بازسازی آپارتمان استفاده کنید و خانه خود را به یک فضای دلنشین تبدیل کنید.

 

با توجه به موضوعات فوق شرکت ساختمان سازی با استاندارد های مورد نیاز تمام موارد را رعایت کرده و میتواند شما را به رساندن هدفتان در ساخت خانه یاری کند.

شرکت ساختمان سازی و طراحی ساختمان

مصالح ساختمانی

این روزها با توجه به رشد صنعت ساختمان سازی چه به صورت کلان و چه به صورت ساختمان سازی مسکونی کوچک، شناخت مصالح ساختمانی به یکی از مهمترین موضوغات ساختمانی تبدیل شده است. به اقلام و موادی که در حوزه ی ساختمان سازی و یا ساخت یه بنا استفاده میشود مصالح ساخمان سازی گفته می شود. از گذشته ها تا به الان مصالحی مانند چوب، سیمان، آجر و بتن جزوی از مهمترین و  اصلی ترین ها محسوب شده است ولی امروز با افزایش علم در صنعت ساختمان سازی به کلیه این مواد اولیه افزایش یافته اند.

شغل ساختمان سازی

کارگران و یا مهندسان ساختمانی (همچنین به عنوان کارگران ساختمانی شناخته می شوند) در شرکت های ساختمانی کار می کنند. آنها مسئول تعدادی از وظایف در محل هستند، مانند حذف آوار، نصب داربست، بارگیری و تخلیه مصالح ساختمانی، و کمک به عملیات تجهیزات سنگین.

شغل های ساختمان سازی شامل:

 • نقشه بردار
 • مهندس
 • تجارت ساختمان
 • پیمانکار و بسیاری دیگر در سمت های شغلی

شرکت ساختمان سازی

چه یک خانه خانوادگی، یک ساختمان آپارتمانی یا یک آسمان خراش، اشتباه نکنید: یک پروژه ساختمانی شامل بسیاری از قطعات متحرک است. اما بر خلاف چرخ دنده ها، پیستون ها و هیدرولیک های موجود در ماشین هایی که زمین را درجه بندی می کنند یا فولاد را بالا می برند، قطعات متحرک در ماشین ساختمانی افراد هستند. شرکت های ساختمانی پر از مردم، که باهم از مهندسین برتر تشکیل شده اند و ساختمان های نوین را شکل می دهند.

رشته ساختمان سازی

مجموعه مهندسی عمران یا رشته عمران یکی از رشته های پرطرفدار در حوزه ساختمان سازی می باشد که از طریق فنی حرفه ای و یا از طریق فنی حرفه ای می توان به آن سمت رفت. این رشته به جهت داوطلبین زیاد یکه دارد می توان گفت که ورود به آن نیز دشوار است.

ارزانترین روش ساختمان سازی

به دنبال ارزانترین روش ساختمان سازی هستید!؟ ساختمان سازی به روش های ارزان می تواند در طولانی مدت به جهت کیفیت پایین مصالح برای شما و یا خانه هایتان اسیب زن باشد به همین سبب ما به شما پیشنهاد می کنیم که در تمام مدت ساختمان سازی از کیفیت و مرغوبیت مطالح ساختمان سازی اطمینان حاصل کنید.

نظرتان را بنویسید

ارسال نظر در حال پردازش...

{{ error }}

{{ result }}