روشنایی و نورپردازی

در سایت بازسازی پرگاس، پس از پر کردن اطلاعات مورد نظر و ثبت آن ، مشاورین ما با شما تماس گرفته و قیمت نورپردازی منزلتان را به شما اطلاع می دهند.

روشنایی و نورپردازی

نورپردازی ساختمان دارای دو مقوله نورپردازی داخلی ساختمان در طراحی داخلی، و نورپردازی خارجی ساختمان در نما و محوطه ساختمان است.
نورپردازی ساختمان یکی از موضوعات مهم در طراحی و ساخت ساختمان است؛ طراحی نور پردازی باید به گونه ای باشد که علاوه بر بهره گیری از نور روز از نور های مصنوعی نیز به صورت اصولی استفاده شود.
نمای ساختمان را می توان اولین مشخصه ی ظاهری در بنا دانست، به همین خاطر طراحی نمای ساختمان می تواند یک مقوله بسیار مهم باشد.
بسیاری از معماران نما و طراحان ساختمانی، فقط زیبایی نما ساختمان را در در نظر می گیرند، در حالی که نور پردازی نمای ساختمان باید کاربردی و اصولی باشد به گونه ای که جلوه ساختمان در شب بتواند احساس امنیت را به کاربرین ساختمان القا کند.
با توجه به تاثیر زیاد نورپردازی در نمای ساختمان این مقوله در زندگی روزمره کاربرین می تواند تاثیر گذار نیز باشد. طراحی نورپردازی یک شرکت معماری، تنها به اجرای نورهای مختلف در نمای ساختمان و ادوات نورپردازی  خلاصه نمی شود؛ بلکه وظیفه ی یک طراح نما، به کارگیری خلاقیت و استاندارد های اجرایی در طراحی نمای ساختمان است.

اجرا و طراحی نورپردازی

فرمول محاسبه میزان روشنایی در فضا

یک لوکس (Lux)، که در سیستم اندازه‌گیری و استاندارد ایران برای محاسبه محاسبه روشنایی محوطه( شدت روشنایی) استفاده می‌ گردد، برابر یک لومن نور تابیده شده از فاصله‌ ی یک متری به سطحی برابر یک متر مربع است، در واقع این مقدار برابر با یک لومن در هر متر مربع می‌ باشد. پس می توانیم نتیجه بگیریم هنگامی که  مقدار ۱۰۰۰ لومن نور روشنایی بر روی یک سطح با مساحت یک متر مربع بتابد، شدت روشنایی برابر است با ۱۰۰۰ لوکس. همین طور، در صورتی که همان ۱۰۰۰ لومن را به یک سطح ۱۰ متر مربعی بتابانیم، شدت روشنایی برابر است با ۱۰۰ لوکس.

فرمول شدت روشنایی: E = Φ / A  که در آن E  شدت روشنایی است بر حسب لوکس، A  مساحت سطح است بر حسب متر مربع و Φ شار نوری است بر حسب لومن.

نورپردازی شرکت بازسازی پرگاس

شرکت بازسازی ساختمان پرگاس، یکی از بهترین شرکت های بازسازی ساختمان در غرب و شمال تهران، با بهره گیری مجرب ترین مهندسین عمران و معماری و خلاق ترین طراحان اجرای نمای کشور عزیزمان آپارتمان شما را از نو میسازد.
هدف ما ساخت ایمن ترین و با کیفیت ترین ساختمان و بازسازی و نوسازی است با بهترین طراحی و اجرای بازسازی و با بکارگیری از متریال با کیفیت و قیمت مناسب است.
تخمین هزینه های بازسازی ساختمان و مشاوره حضوری و رایگان و اجرای آن در سریع ترین زمان و کاملا به صرفه، حرفه و تخصص ماست.
پروژه های بازسازی ساختمان باورنکردنی ما نتیجه اعتماد شما به ماست!