مقالات

نقش هوش مصنوعی در صنعت ساخت و ساز
مجله پرگاسنقش هوش مصنوعی در صنعت ساخت و ساز

هوش مصنوعی در ساخت و ساز به عنوان یک فناوری ظاهر شده و آماده است صنعت را متحول کند. همانطور که وارد این حد از فناوری ساخت و ساز می شویم، ضروری است که بدانیم هوش مصنوعی ساخت و ساز چیست و چگونه راه حل های منحصر به فردی برای بهره وری و عملکرد صنعت ساخت و ساز ارائه می دهد.

31
1402/03/03
تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان
مرمت و نوسازیتفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی، دو مفهموم متفاوت می‌باشند که امروزه به دلیل شباهت‌های زیاد چه از نظر ظاهری و چه از نظر معنایی به جای هم به کار رفته و به غلط استفاده می‌شوند.

26
1402/02/30
5مورد از قدیمی ترین ساختمان‌های جهان
مجله پرگاس5مورد از قدیمی ترین ساختمان‌های جهان

قدیمی‌ترین ساختمان‌های جهان این یک موضوع جالب و پرطرفدار در میان علاقه‌مندان به تاریخ و معماری می باشد. در این مقاله قصد داریم 5 تا از قدیمی ترین ساختمان های جهان را برای شما ذکر کنیم.

22
1402/02/16
هوشمند ترین ساختمان جهان
مجله پرگاسهوشمند ترین ساختمان جهان

ساختمان Edge در آمستردام یک ساختمان اداری برای شرکت مشاوره Deloitte است و یکی از هوشمندترین ساختمان های اداری در سراسر جهان به حساب می آید.

19
1402/02/09
اصول ساختمان سبز شامل چیست؟
معماری و عمراناصول ساختمان سبز شامل چیست؟

در دنیای امروز، با گسترش شهرنشینی و صنعتی شدن جوامع، مشکلات زیست محیطی به عنوان یکی از چالش های اساسی جامعه مورد توجه قرار گرفته است.

14
1402/01/30
ظهور معماری سبز و مراحل توسعه آن
معماری و عمرانظهور معماری سبز و مراحل توسعه آن

معماری سبز مفهومی است که ممکن است جدید به نظر برسد، اما آیا واقعاً برای معماری جدید است یا یک مفهوم قدیمی که توسعه یافته است؟ چه دلایلی باعث ظهور آن شده است؟

20
1402/01/06
بهترین استفاده ایی که میتوانید از پشت بام خود ببرید!
مجله پرگاسبهترین استفاده ایی که میتوانید از پشت بام خود ببرید!

امروزه در بیشتره ساختمان ها، پشت بام به عنوان یک محیط دور از دسترس و صرفا جایگاهی برای قرار گیری کولر و یا چیلر در نظر گرفته می شود. اما برخلاف باور عموم می توان پشت بام را به محیط های جذاب با کاربردهای گوناگون تبدیل نمود.

39
1401/12/20
طراحی و بازسازی غرفه های سیار نمایشگاهی
مرمت و نوسازیطراحی و بازسازی غرفه های سیار نمایشگاهی

ساخت و طراحی غرفه نمایشگاهی یکی از راهکار های موثر در زمینه تبلیغات و ارائه کالاهای فروشگاهی و نمایشگاهی است که از اهمیت بالایی در بسیاری از کشورها برخوردار است. امروزه یکی از راه های بالا بردن فروش، ارائه خدمات و کالا و معرفی آن می باشد و بهترین راه برای ارائه این محصولات و نمایش دادن کالاها، جذب توجه افراد و بازیدکنندگان از غرفه های نمایشگاهی می باشد.

15
1401/10/25
نکات حائز اهمیت در دکوراسیون مطب های درمانی و کلینیک های پزشکی
معماری و عمراننکات حائز اهمیت در دکوراسیون مطب های درمانی و کلینیک های پزشکی

طراحی دکوراسیون فضاهای درمانی، از جمله مطب ها و کلینیک های پزشکی بدلیل ارتباط فضا با افراد مختلف، معمولا دارای حساسیت بالا تری به نسبت کاربری های دیگر هستند، به همین دلیل طراحی دکوراسیون این فضاها باید به گونه ای باشد که محیطی استاندارد و متناسب با کاربری مختص به کلینیک پزشکی فراهم آورد.

6
1401/10/24
5 نکته برای بازسازی گل‌فروشی
مرمت و نوسازی5 نکته برای بازسازی گل‌فروشی

اگر به نکات مرتبط با دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی توجه کنید، خواهید دید که مشتریان بیشتری به مغازه شما مراجعه خواهند کرد؛ به علت اهمیت دکوراسیون مغازه گل فروشی و غرفه گل و گیاه در ادامه این مطلب از بازسازی پرگاس قصد داریم تا شما را با نکات دکوراسیون گل فروشی بیشتر آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

6
1401/10/11
راهکارهای بازسازی پیرایشگاه مردانه در تهران
مرمت و نوسازیراهکارهای بازسازی پیرایشگاه مردانه در تهران

با توجه به رقابتی بودن اصناف آرایشی و سالن داران، بازسازی پیرایشگاه مردانه و تغییر سبک دکوراسیون داخلی آن می تواند در جذب بیشتر مخاطب تاثیرگذار باشد.

7
1401/09/14
راهکار های بازسازی باشگاه بدنسازی
مرمت و نوسازیراهکار های بازسازی باشگاه بدنسازی

از آنجایی که دکوراسیون باشگاه بدنسازی در جلب توجه مراجعه کنندگان می تواند موثر واقع شود و یکی از معیارهای انتخاب ورزشکاران می باشد؛ در ادامه این مطلب از بازسازی پرگاس سعی داریم به اهمیت دکوراسیون در باشگاه های ورزشی و راهکارهای بازسازی آن بپردازیم.

7
1401/09/05